Malá Haná

Za muzikó Malou Hanou –  upřesňujeme termín

Za poznáním historického a  kulturního dědictví regionu Malá Haná.
Ukázky z činností regionálních spolků z oblasti kultury a další.

Ubytování a stravování: Internát  SŠ Boskovice – polopenze, ubytování ve 2 lůžkových pokojích, dva pokoje v buňce mají  společné soc. zař. a sprchu, klubovna, kuchyňka, parkoviště.

Cena: Za ubytování, polopenzi, dopravu autobusem dle programu, částečně vstupy, organizační výdaje a pojištění, lektorské a průvodcovské služby.

Člen ČMOS: 3.600,-Kč,   ostatní: 3.950,-

Přihlášky: Jaroslav Zika, e-mail: hana@sexody.cz, mobil: 792 365 811,

Na co se můžete těšit?

Základna už svým názvem říká, že se bude hrát i zpívat. Zpívat budou nejen umělci regionu, ale i účastníci základny. Navštívíme muzea, zámky, synagogy i kostely, kde nás bude občas čekat příjemné překvapení.

Boskovice

Boskovice jsou jižní bránou do údolí Malé Hané. Hned druhý den po příjezdu si projdeme Boskovice a navštívíme významná místa města, především židovskou čtvrť a synagogu. Odpoledne nás uvítá hrad, zámek nebo  muzeum. Večer bude možné strávit ve westernovém městečku nebo u muziky.

Město Jevíčko.

Gewitz – Jedno z nejstarších měst na Malé Hané. Uvidíme největší náměstí na světě  😉 a vylezeme na městskou věž, ze které je pěkně vidět část údolí Malé Hané. Uděláme si hezkou procházku od Masarykovy léčebny kolem památníku napoleonských válek a kostelíka Sv. Bartoloměje, jako pozůstatku původního Jevíčka. V synagoze nás uvítá kronikář a muzikant v jedné osobě, s ukázkami a povídáním o lidové písni na Malé Hané.

Letovice

Letovicím vévodí zámek s klášterem na straně jedné a na druhé straně kostel Sv. Prokopa. Průvodci nám při procházce ze zámku do kostela představí původní, klášterní lékárnu. Nezapomeneme se stavit v podnikové prodejně Tylexu.

Moravská Třebová

Nejsevernější město v údolí  Malé Hané. Moravská Třebová je zajímavá už tím, že se svým názvem Moravská leží v Čechách  🙂 . Celému městu vévodí na kopci Kalvárie. Mimo Kalvárie si prohlédneme zámek a kostel sv. Josefa s klášterem.

Křenov

Křenov je malá obec na kopci, kde se střetávali dvě obchodní stezky. My se podíváme především na kostel Narození sv. Jana Křtitele, sousedící faru s muzeem a restaurovanou kapli sv. Isidora. Zajímavý je i původní barokní pranýř na náměstí.

Vanovice

Místo, které nesmíme na Malé Hané minout. V obci se nacházejí dva kostely katolický a evangelický. Právě ten druhý je největší na Moravě a pyšní se jedním světovým unikátem.

Svitávka

Městys Svitávka je na cestě mezi Letovicemi a Boskovicemi. Nás zde bude hlavně zajímat nové instalovaná a zajímavě pojatá expozice o firmách rodiny Löw-Beerových, která má hodně společného s Baťou.